fbpx
 

ARAŞTIRMALAR

BİLİM

GETAP® FOTO GALERİ

GETAP® VİDEOLAR

Sayın Mevlüt Cırık ve sayın Ayşin Akdağ ‘ın birlikte çalışarak hazırlamış oldukları “Zihin Egzersizlerinin Bilişsel Gelişime Etkisi The Effect Of Mind Exercises On Cognitive Development” konulu makale International Journal of Scientific and Technological Research (Uluslararası Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Dergisi) tarafından yayınlanmıştır.
Online Linki
Arşiv Linki

ÖZET Psikoloji biliminin temel hedeflerinden biri, insan davranışlarını ve söz konusu davranışların altında yatan zihinsel süreçleri anlamak ve açıklamaktır. Bireysel farklılıklar söz konusu olduğunda ise “zekâ” psikolojik ölçüm araçları kullanılarak değerlendirilen özelliklerin başında gelmektedir.

 

GETAP zihin egzersizleri, bireylerin iki alanda gelişimlerini desteklemek hedefiyle ortaya çıkmıştır. Bu alanlardan ilki bireyin zekâ gelişimidir. Diğeri ise Dikkat Eksikliği ve Hiperaktivite Bozukluğu (DEHB) olarak adlandırılan ve günümüzde her 20 çocuktan birinde görülen rahatsızlığı gidermektir.

 

GETAP® ile nöronlar arası iletişim inanılmaz artar. Nöronlar arası iletişimin artması ile birlikte sinapslar yani bağlantı noktaları güçlenir ve yepyeni bağlantılar oluşur. Bu süreç beynimizin zihin fonksiyonlarının üstün bir performans ile çalışmasını sağlar. Sonuç olarak beynimiz çok daha verimli bir hale gelir ve başarı performansı yükselir.

 

BİLİM

GETAP® FOTO GALERİ

GETAP® VİDEOLAR

BİLİM

GETAP® FOTO GALERİ

GETAP® VİDEOLAR

Uluslararası Sağlık Örgütü tarafından desteklenerek hazırlanan rapor, bilişsel gerilemede, insan zihnin fonksiyonlarında meydana gelen birtakım yavaşlamaların neden olduğu problemlerde, ileride ortaya çıkması muhtemel Alzheimer ve türevi hastalıkların geciktirilmesinde ya da tamamen engellenebilmesindeki yöntemler hakkında kapsamlı bir literatür değerlendirmesi sunmaktadır.